Dnia 27 marca w naszym Domu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Było to szczególne wydarzenie, ponieważ uczestniczyli w nim podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Prejłowie.

Na śniadanie przybyli goście: Pan Waldemar Czarnota Zastępca Wójta Gminy Purda, ksiądz Krzysztof Wojciechowski proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Purdzie, ksiądz prałat Henryk Błaszczyk proboszcz parafii Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Klebarku Wielkim oraz Pan Jarosław Charkiewicz Zastępca Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy  “Centrum Alzheimera – Dar Serca” w Olsztynie.

Po słowach wstępu i powitaniu gości, przedstawiliśmy program artystyczny pt. „Krzyż – Miłość – Zbawienie”, który wprowadził nas w nastrój nadchodzącego Wielkiego Tygodnia oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Po wspólnie odmówionej modlitwie z księdzem Krzysztofem przyszedł czas na śniadanie wielkanocne przy odświętnie nakrytych stołach i tradycyjnych potrawach przygotowanych przez uczestników Domu. Na stole nie mogło zabraknąć potraw wielkanocnych: jaj, białej kiełbasy, żurku, babek i serników oraz miłej, radosnej atmosfery i życzliwości.

 

Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie
wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole
oraz smacznego święconego jajka
 
życzą
Podopieczni i Kadra
Środowiskowych Domów Samopomocy w Marcinkowie i w Prejłowie
Share →