W środę 19 grudnia 2012 r. w naszym Domu odbyła się uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia . Ten wyjątkowy dzień uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Purda Jerzy Laskowski, przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie Marzena Kopczyńska i Marcin Grossman,  sołtys Prejłowa Lilla Kondrusik, doktor Małgorzata Borkowska-Sztachańska oraz proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Purdzie ksiądz Krzysztof Wojciechowski.
Spotkanie rozpoczęło się uroczystym przywitaniem gości, następnie wspólnie obejrzeliśmy Jasełka i wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu uczestników Domu.
Na pięknie przystrojonym wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy – pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku, kapusta wigilijna, barszcz czerwony.  Po przemowie Wójta, modlitwę poprowadził ksiądz Krzysztof, po której wszyscy podzieliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia świąteczne.
W trakcie spotkania odwiedził nas Św. Mikołaj z ogromnym worem pełnym prezentów, którymi obdarował uczestników.
Słyszane w tle kolędy potęgowały uroczysty charakter tego spotkania. Każdy z nas poczuł magię i rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Tagged with →  
Share →