Dnia 14 kwietnia w naszym Domu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Na śniadanie przybyli goście: Pan Waldemar Czarnota Zastępca Wójta Gminy Purda, Pan Piotr Duda Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie, Pani Lucyna Balukiewicz przedstawiciel Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie, Pan Piotr Płoski Radny Powiatu Olsztyńskiego oraz Pani Marzena Hajdukiewicz przedstawiciel Europejskiego Centrum Wsparcia Społecznego HELPER.

Dla wszystkich obecnych i przybyłych gości przygotowaliśmy refleksyjny i pełen zadumy występ, który przybliżył istotę śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa w tych szczególnych dniach oczekiwania na święta Wielkanocne. Nawiązaliśmy w nim do orędzia na wielki post papieża Franciszka, który wskazuje na to jak ważna jest wrażliwość na ludzką nędzę i poczucie odpowiedzialności, abyśmy byli miłosierni i spełniali czyny miłosierdzia.

Po przemowie i życzeniach świątecznych od przybyłych gości przyszedł czas na śniadanie wielkanocne przy odświętnie nakrytych stołach i tradycyjnych potrawach przygotowanych przez uczestników Domu. Na stole nie mogło zabraknąć potraw wielkanocnych: jaj, białej kiełbasy, żurku,pieczonych mięs i pasztetów, sałatek, babek i serników oraz miłej, radosnej atmosfery i życzliwości.

Życzenia Radosnych Świąt

Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją budzącej się do

życia wiosny

i wiarą w sens życia.

Pogody w sercu i radości płynącej

z faktu Zmartwychwstania Pańskiego

oraz smacznego Święconego w gronie

najbliższych osób

 

życzą

Podopieczni i Kadra

Środowiskowych Domów Samopomocy w Marcinkowie.

Share →