17 grudnia odbyła się w Naszym Domu uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy dzień uświetnili swoją obecnością: proboszcz parafii Świętego Walentego w Klewkach Mariusz Rybicki, przedstawiciel Gminy Purda Waldemar Czarnota, przedstawiciel Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie Teresa Chrostowska,  przedstawiciele  Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasymiu, przedstawiciel Europejskiego Centrum Wsparcia Społecznego HELPER Marzena Hajdukiewicz, Dyrektor ds. organizacyjnych  Europejskiego Centrum Wsparcia Społecznego HELPER Justyna Bociek, Z-ca Kierownika  Środowiskowego Dom Samopomocy „Centrum Alzheimera – Dar Serca” w Olsztynie Agnieszka Dobosz- Szmigiel, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Prejłowie Iwona Grochulska, oraz uczniowie i nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym przywitaniem gości. Następnie uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie zagrali wspaniały koncert na skrzypcach i fletach. Przy melodii wszyscy śpiewali teksty kolęd. Było czuć niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie, już przy wigilijnym stole, z-ca Kierownika Magdalena Kowalska złożyła wszystkim Świąteczne życzenia. Proboszcz parafii Świętego Walentego w Klewkach Mariusz Rybicki pobłogosławił opłatek, którym wszyscy się podzieliliśmy i złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia.

Na pięknie przystrojonym wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy – pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku, kapusta wigilijna, barszcz czerwony z krokietami, ryba w occie, śledzie w różnej postaci i wiele innych smakołyków.  W trakcie spotkania odwiedził nas Św. Mikołaj z ogromnym worem pełnym prezentów, którymi obdarował gości i uczestników.

Słyszane w tle kolędy potęgowały uroczysty charakter tego spotkania. Każdy z nas poczuł magię i rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Share →