„ Wyznać należy, że po chrzcie świętym kartofle są największym dobrodziejstwem ludziom użyczonym przez nieba. Więcej Ameryce winniśmy za nie wdzięczności niż za kruszce złota i srebra, fatalne chciwości narzędzia ”.

Julian Ursyn Niemcewicz

Historia ziemniaka w Polsce zaczyna się w XVI wieku. Początkowo był on roślina ozdobną, jednak Polacy wkrótce odkryli jego kulinarne walory.

Także i my – mieszkańcy Środowiskowego Domu Samopomocy w Marcinkowie wspólnie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Prejłowie i Środowiskowym Domem Samopomocy „Centrum Alzheimera – Dar Serca” w Olsztynie odkrywaliśmy dziś tajniki i różnorodność smaków tego warzywa.

Na tą okazję przygotowaliśmy sałatkę jarzynową, pieczone ziemniaki w przyprawach oraz babkę ziemniaczaną. Była też pieczona kiełbaska oraz pyszne ciasta.

Uczestnicy wszystkich domów brali udział w konkursach: obieranie ziemniaka na najdłuższą obierkę, rzut ziemniakiem do koła, bieg z ziemniakiem na łyżce i inne. Zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami o raz upominkami.

Czas umilała nam muzyka oraz wspólne śpiewy i tańce. Było nam bardzo miło spędzić tak słoneczny dzień w towarzystwie zaproszonych gości.

Dziękujemy za wspólną zabawę

Tagged with →  
Share →