W trosce o zdrowie naszych uczestników zorganizowaliśmy wyjazd do Centrum Medycznego „Ars Medica” Sp. z o.o. w Olsztynie w celu wzięcia udziału w programie profilaktyki raka płuc organizowanym przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. W ramach programu wykonana została tomografia komputerowa klatki piersiowej uczestników w wieku 55-75 lat, palących, byłych palaczy lub z nowotworowym wywiadem rodzinnym.

Rak płuca jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych w Polsce. Corocznie notuje się ponad 22 tysiące nowych zachorowań z czego prawie 95 % tych pacjentów stanowi grupa palaczy. Niestety tylko u ok. 15 % chorych rak płuca wykrywany jest wystarczająco wcześniej.

Pacjenci, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia specjalistycznego.

Zdrowie i odpowiedni styl życia naszych uczestników to dla nas sprawa priorytetowa i będziemy się starać częściej organizować podobne wyjazdy.

Dziękujemy obsłudze Pracowni Tomografii Komputerowej Centrum Medycznego „Ars Medica” za miłe przyjęcie i profesjonalną obsługę.

Tagged with →  
Share →