16 października 2013 roku odbyła się kolejna edycja „Nikiforiady” zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy “Sielanka” w Henrykowie oraz Caritas Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej.

Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Ornecie i dotyczyło Twórczości Własnej Osób Niepełnosprawnych Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Tematem przewodnim było hasło: “Wybieram życie wolne od nałogów”. W przeglądzie wzięło udział 13 Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa. W przerwach konkursowych występował chór dziecięcy z miejscowego Domu Kultury.

W części konkursowej uczestnicy z Naszego Domu wystawili pantomimę, która przedstawiała historię rodziny uwikłanej w nałogi. Wzięli w niej udział: Ewa Turan, Elżbieta Jawoszek, Grzegorz Grzechowiak i Stanisława Zieńko.

Do konkursu wystawiliśmy również plakat wykonany metodą kolażu. Autorami pracy plastycznej były Malwina Adamowska i Ewa Turan.

Uwiecznieniem uroczystości był koncert zespołu folklorystycznego, przy którym bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytmie szantowych piosenek.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Środowiskowemu Domu Samopomocy “Sielanka” w Henrykowie. Do zobaczenia za rok.

 

Tagged with →  
Share →