W dniach 29-30 sierpnia odbyły się zawody sportowo-integracyjne o „LAUR JESIENI 2013” zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym „BETEZDA”i Środowiskowy Dom Samopomocy w Ukcie.  Impreza rozpoczęła się od uroczystego przywitania przybyłych gości, po czym wszyscy tradycyjnie jak każdego roku zaśpiewali przepiękną pieśń kościelną „Barka”.

Nasza pięcioosobowa drużyna w składzie: Krzysiu, Ela, Ewa, Krzysiek i Grzesiek wzięła udział w tegorocznych rozgrywkach sportowych, które odbyły się na terenie Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie.  Konkurencje takie jak: wyścig w workach, rzut gumofilcem, wędrówka śladami Yeti, przeciąganie liny były miłą zabawą dla wszystkich uczestników oraz terapeutów, dla których została przygotowana specjalna konkurencja-niespodzianka! W zmaganiach sportowych wzięło udział łącznie 15 Domów.

Pierwszy dzień spotkań zakończył się wspólnym grillowaniem, połączonym z ciekawymi konkursami – m.in. wybrano Laurę i Filona Jaskiniowców oraz zabawą taneczną.  Główną atrakcją wieczoru był przyjazd straży pożarnej, która zorganizowała przejażdżki w koszu ratowniczym, czyli  tzw. „windę do nieba”. Chętnych i odważnych nie brakowało…

Drugi dzień spotkań spędziliśmy na statku pasażerskim. W czasie rejsu po jeziorach przepłynęliśmy przez śluzę Guziankę łączącą dwa jeziora – Guziankę Wielką i Bełdany, co dla wielu z nas było ogromnym przeżyciem.  Na pokładzie statku nikt się nie nudził – podziwialiśmy walory przyrodnicze i tańczyliśmy w rytm znanych przebojów, które śpiewał zespół muzyczny NIEZALEŻNI.

Impreza zakończyła się podziękowaniami i wręczeniem nagród dla wszystkich zawodników.

Pani Ela zdobyła wyróżnienie w kategorii Laura. Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.

Tagged with →  
Share →