Dnia 18 maja w ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni rodziny w naszej placówce odbył się I FESTYN Z OKAZJI DNIA RODZINY, który zorganizowaliśmy wspólnie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Prejłowie.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli:

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas,

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Marian Podziewski

Metropolita Warmiński ks. Abp dr Wojciech Ziemba.

 

Swoją obecnością zaszczycili nas:

Pani Iwona Arent – Poseł na Sejm RP,

Pani Joanna Kozłowska – Kierownik Oddziału Budżetu, Planowania i Analiz Wydziału Polityki Społecznej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego,

Pani Anna Daukszys – Kierownik Biura ds. wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz polityki prorodzinnej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego,

ks. prałat Henryk Błaszczyk wraz z gośćmi z Armenii – ks. Narka, Panią Margeritą i Panią Arminą,

Pan Jerzy Laskowski – Wójt Gminy Purda,

Pan Piotr Duda – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie,

Pani Małgorzata Borkowska-Sztachańska – lekarz psychiatra,

Pan płk Krzysztof Strzyżewski – Dyrektor Aresztu Śledczego w Olsztynie,

Pan mecenas Sławomir Trojanowski z Kancelarii Radcy Prawnego TOGATUS w Olsztynie,

Pani Marzena Kopczyńska – sołtys Marcinkowa,

Pani Maria Jasiulaniec  – pielęgniarka.

Festyn rozpoczęliśmy od uroczystego przywitania gości, następnie wystąpiły tancerki ze Studia Animacji Ruchowej RYTM z Olsztyna, które zaprezentowały taniec orientalny.

W czasie festynu wszyscy uczestnicy mogli skosztować pieczonej kiełbaski, kaszanki, bigosu, pieczonych bułeczek czosnkowych, razowego chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem małosolnym oraz ciast.

Po wspólnym poczęstunku obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą działalność naszego Domu, po czym zwiedziliśmy placówkę – pokazując poszczególne sale, w których prowadzone są zajęcia terapeutyczne.

Swój program artystyczny przedstawili również uczestnicy naszych Domów – były występy wokalne oraz przedstawienie kukiełkowe pt. ”Czerwony Kapturek”. Ponadto w czasie festynu odbył się pokaz strażacki przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Nowej Wsi, można było odwiedzić stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Nowe Ramuki, skonsultować się ze specjalistami, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, obejrzeć prace wykonane przez uczestników naszych Domów i zrobić pamiątkowe zdjęcie w aranżacji warmińsko-mazurskiej.

Wolontariusze z Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego przygotowali gry i zabawy dla uczestników festynu oraz kącik plastyczny –  malowanie odlewów gipsowych oraz malowanie twarzy, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie dzieci.

Nasz festyn uświetnił koncert zespołu LIVIEN, który prowadził cała imprezę i zachęcał wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom za pomoc w zorganizowaniu I FESTYNU Z OKAZJI DNIA RODZINY w Marcinkowie.

Tagged with →  
Share →