Andrzejkowej wróżby przyszedł czas,

Magia była pośród nas

Wróżby, tańca, wesołe życzenia

Niech będą wszystkie do spełnienia!

Niech się spełnią te duże i małe

Krzyczane głośno i nie mówione wcale

Stoły pełne słodkości

Sala pełna wytworności

W przestworze płyną wesołe nuty

Już się do wróżby ustawiły buty

Każdy ciekawy co przyniesie los

Wesoła zabawa – wołamy w głos!!!

Andrzejki (znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki)  to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki).

W naszym Domu również zadbaliśmy o klimat. Wspaniale udekorowana sala i wystrój sprawiły, że wszyscy poczuliśmy atmosferę Andrzejek.

Nie obyło się bez wróżb. Przebrana w stroje kominiarzy Kadra przygotowała ciekawe wróżby z kart, kości i chińskich monet podczas których chętni i odważni uczestnicy mogli dowiedzieć się co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Co przyniesie nam los mogliśmy również odczytać z bardzo ciekawych i wesołych wróżb ukrytych w nadmuchanych balonach.

Wróżbom Andrzejkowym towarzyszyła zabawa taneczna podczas której wszyscy świetnie się bawili, nie mogąc doczekać się następnej.

 

Tagged with →  
Share →